Hans Hedberg (f. Köpmansholmen 1917, d. 2007)
Skulpturel vase af fajance modelleret i form af græskar. Dekoreret med mørkebrun glasur med grå og rødbrune elementer. Sign. monogram. Unik. H. 18. Diam. 23.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
11 bud