2045/276
Engelsk bordur i kasse af mahogni med skive af hvid emalje med sorte romertal. Sign. Rob underwood, London. 19. årh. H. 37. B. 28. D. 20.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag