2045/​276

Engelsk bordur i kasse af mahogni med skive af hvid emalje med sorte romertal. Sign. Rob underwood, London. 19. årh. H. 37. B. 28. D. 20.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK