2226/571
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Kostumetegning. Sign. Bjørn Wiinblad. Gouache og blyant på papir. Bladstørrelse 78×53.
Overfladeridser. Huller efter tegnestifter. Papiret er let gulnet. Opklæbet på pap. Ramme uden glas.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Vurdering
Hammerslag
16 bud