2116/84
Et par lysestager af bronze, støbt med ornamentik. Regence stil. 19. årh. H. 24. (2)
Den ene stage med et lillebitte hul fra støbningen på fodstykke. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag