2007/320
Sovjetisk balusterformet vase af porcelæn, dekoreret i guld med aks og inskription. Udført og mærket hos Dulevo Porcelænsfabrik. 20. årh.s midte. H. 23.
Dette emne handles i fuldmoms
Slitage på guld. Minimalt kanthak på fodrand.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. februar 2020
Vurdering
Hammerslag