1238/137
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af Kong Frederik V, 1746–1766. Usigneret. Betegnet på bagsiden F5. Olie på lærred. 64,5×52.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og antikviteter, 17. september 2012
Vurdering
Hammerslag