2043/​182

Fransk maler, 20. årh.

Fransk sommerlandskab ved en flod. Sign. Ch. Dumont. Olie på lærred. 49×65.

Behov for let overfladerensning. Enkelte krakeleringer, afskalninger og retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

1.700 kr.

1.700 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.