2124/759
Knud Friis (f. 1926, d. 2010)
Elmar Moltke Nielsen (f. 1924, d. 1997)
Et sæt på seks armstole af massiv fyr, udspændt med kanvas og betrukket med lilla uld. Udført hos Hirtshals Savværk. (6)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||