1632/130
Engelsk standur i kasse af udskåret egetræ, urskive af messing med datoangivelse. Sign. Richd. Scholfield. 18. årh.s slutning. H. 221.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 8. august 2016
Vurdering
Hammerslag