2032/935
Cado design
Kontorstol med stel af aluminium, betrukket med gråt uld. Model 208. Udført og mærket hos Cado.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag