2436/49
Dansk maler, 19. årh.s midte
Blomstrende snerler med sommerfugle. Sign. Julie Holm 1841. Olie på træ. 41×29,5.
Ligger på Varia-vognen
Minimale krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger langs kant. Let overfladerensning anbefales.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag