1710/1549
Kandisskrin af klart glas med rødt overfang slebet med blomster, overflødighedshorn, vindruebort og tekst “Zum Andenken/Hoffnung”. Tyskland, 19. årh. H. 12 cm. L. 13 cm. B. 8,5 cm.
slitage på dekoration, nøgle medfølger
Varia, 9. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
17 bud