2444/​804

Fritz Hansen design

Sofabord af bejdset bøg med underliggende hylde. Model 1499 a. Udført og mærket hos Fritz Hansen. 1940'erne. H. 55. L. 75. B. 50.

Litteratur: Fritz Hansen katalog, 4202, s. 23.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Brændmærke.

I Aarhus
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?