Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Kommode af mahogni. Front med otte skuffer, skuffegreb af messing. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. H. 85. L. 145. D. 45.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak/afslag. Nøgle mangler.
Danske Banks gamle hovedsæde – online salg del II, 24. september 2024
35 bud