2439/1840
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Kommode af mahogni. Front med otte skuffer, skuffegreb af messing. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. H. 85. L. 145. D. 45.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak/afslag. Nøgle mangler.
Vurdering
Hammerslag
35 bud