2132/337
Tre kinesiske hatstands af porcelæn, dekorerede i farver med fugle. De to monteret som lamper. 20. årh. H. ekskl. montering 28 og 28,5. (3)
Mindre overfladeridser. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
32 bud