2440/​175

Italiensk maler, 17. årh.

Studie af en ældre herre. Usigneret. Sortkridt og hvide forhøjninger på papir. Bladstørrelse 30×23. Barokramme.

Monteret på papir. Restaureret - primært forneden. Folder og pletter.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

23 bud

822650 (Autobud) 10.500 DKK
1116015 10.000 DKK
822650 9.500 DKK
833546 9.000 DKK
822650 (Autobud) 8.500 DKK
833546 8.500 DKK
822650 7.500 DKK
833546 (Autobud) 7.000 DKK
822650 7.000 DKK
833546 6.500 DKK
1116015 (Autobud) 6.000 DKK
833546 6.000 DKK
1116015 5.500 DKK
822650 (Autobud) 5.000 DKK
1116015 4.800 DKK
822650 (Autobud) 4.600 DKK
915940 4.400 DKK
822650 4.200 DKK
1116015 (Autobud) 4.000 DKK
822650 3.800 DKK
1116015 3.400 DKK
915940 3.200 DKK
847418 3.000 DKK