2131/​914

Ubekendt design

Et par cafestole med stel af patineret grøn bemalet jern. Senere monteret sæde af terracotta bemalet træ. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalning og rust på stel, kraftigt patineret. Ridser og mærker på sæde.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK