2131/914
Ubekendt design
Et par cafestole med stel af patineret grøn bemalet jern. Senere monteret sæde af terracotta bemalet træ. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalning og rust på stel, kraftigt patineret. Ridser og mærker på sæde.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag