324/11
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-3/2”. Pendel med fatningshus af sort forkromet metal, skærme af opalglas. Udført hos Louis Poulsen.
Underskærm mangler. Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Tvangssalg, 5. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud