12038/182
Th. Friis (f. Skotland 1879, d. Danmark 1959, pseudonym for Mark Osman Curtis)
Klitlandskab ved havet. Sign. Th. Friis. Olie på lærred. 52×39.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag