922/20
Bidjar tæppe, Persien. Usædvanligt stort og veludført eksemplar, formentlig udført på bestilling. 20. årh.s begyndelse. 706×360.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Konditionsrapport ved forespørgsel.
Eftersyn
Auktion
Kategori
Budfrist
Sælges
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud