Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
To kompositioner, 1972 og 1979. Sign. Balle, 100/150 og 47/80. Litografi og træsnit i farver. Lysmål 26×49 og 28×39. (2)
Litteratur: Henning Smidth: 1972–064 (oplag 80) og 1979–035 (oplag 150).
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020