2032/235
Kinesisk varmtvandslågskål på høj fod, indvendig med skål, dekoreret i farver med blomstrende grene og skrifttegn, sider med snoede metalhanke. 20. årh. H. 16 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud