Flamsk skole, 17. årh.
Pilatus' hustrus drøm. Betegnet Evangeli Math. Ca. Usigneret. Olie på træ. 55,5×46.
Mindre afskalninger, opskalninger og krakeleringer. Buet. En vertikal revne langs midten af pladen. Mindre retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
34 bud