1947/15
Lille lågkrus af sterlingsølv, Barokform. Sv. Toxværd, Danmark 20. årh. Vægt 546 g. H. 15,5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud