2114/854
Dansk design
Justérbar væglampe af sortlakeret metal. Trykknapafbryder på skærm. Udført ca. 1930'erne. Maks. L. 89.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt mindre buler på top. Senere sortbemalet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 6. april 2021
Vurdering
Hammerslag