11937/30
Dansk senempire hjørneskab af mahogni, profileret top, buet front med dør, bag hvilken hylder og skuffe. 19. årh.s første halvdel. H. 240. B. 96. D. 56.
Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 12. september 2019
Vurdering
Hammerslag