2003/​1228

Smykkesamling bestående af ring af grønlandsk finguld, perlehalskæde af talrige kulturperler med lås af 14 kt. guld prydet med opal samt perlebroche af 14 kt. guld prydet med syv ferksvandskulturper med nål af forgyldt metal. L. 42 cm. Og 4,5 cm. Str. 56. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Opal i stykker.

Smykker, 15. januar 2020

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK