1244/96
Poul Steffensen (f. Bjerringbro 1866, d. Aarhus 1923)
En Kalv på græs. Sign. Poul Steffensen. Olie på lærred. 38×25,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier og antikviteter, 29. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag
21 bud