869/1238
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Grand Pavois”, 1956. Sign. Estève, 120/175. Litografi i farver. Bladstørrelse 67×51,6
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup nr. 25.
Moderne malerier og grafik, 7. december 2016
Vurdering
Hammerslag