2444/​569

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“PP 209”. Seks armstole med stel af ask, sæder med papirgarn. Tegnet 1972. Udført og mærket hos PP Møbler, 2003. (6)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?