2249/723
Skænk af palisander, front med fire skydelåger med integrerede håndtag, indretning med hylder samt 12 større og mindre skuffer med synlige sinker. Udført hos Brande Møbelindustri. 1960'erne. H. 105. B. 200. D. 45.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||