2144/598
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
Leda med svanen. Sign. Kai N. No. 49. Stemplet L. Rasmussen København. Bronze. H. 15.
Rester efter pudsning
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud