2048/601
Henri Matisse (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)
Udstillingsplakat. Tryksign. H. Matisse. Litografisk plakat i farver. Lysmål 69×49.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Trykfolder.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
43 bud