2048/​601

Henri Matisse (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)

Udstillingsplakat. Tryksign. H. Matisse. Litografisk plakat i farver. Lysmål 69×49.

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Trykfolder.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

4.800 kr.

43 bud

4.800 kr.
(Autobud) 4.600 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.950 kr.
1.900 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.450 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.