2009/2047
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Ref. 14715–4. Mekanisk værk med manuelt optræk cal. 268. Lys satineret urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere flex rem af forgyldt stål. Urets diam. 35 mm. Ca. 1961.
Værk nr. 18385358.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uoriginal krone. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag