2009/​2047

Omega

Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Ref. 14715–4. Mekanisk værk med manuelt optræk cal. 268. Lys satineret urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere flex rem af forgyldt stål. Urets diam. 35 mm. Ca. 1961.

Værk nr. 18385358.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uoriginal krone. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 26. februar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK