1950/151
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse
En ung kvinde, der sælger fisk. Sign. E. B. Forrester 1907. Olie på lærred. 61×46.
Proveniens: Herregården Egebjerggård på Fyn.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer og afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag