905/770
Erik Olson (f. Halmstad 1901, d. smst. 1986)
Kain og Abel. Sign. Erik Olson 1942. Olie på lærred. 78×68.
Mindre afskalninger. Rammen har mindre afskalninger.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag