2131/144
Australsk aboriginer skjold, “paddle club”-kølle samt boomerang af udskåret og delvist bemalet træ. 19.-20. årh. L. 72–83. (3)
Brugsspor. Mindre afslag. Kølle med afsavet greb. Skjold og boomerang med borede huller.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag