2131/​144

Australsk aboriginer skjold, “paddle club”-kølle samt boomerang af udskåret og delvist bemalet træ. 19.-20. årh. L. 72–83. (3)

Brugsspor. Mindre afslag. Kølle med afsavet greb. Skjold og boomerang med borede huller.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK
2.000 DKK