1722/863
Dansk design
Pendel med skærm af opalglas. 1960'erne. H. 35. Diam. 20.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nogle kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag