2009/​173 44 hollandske fliser af fajance dekoreret i mangan med blomsteropstilling og netværkskanter. 18. årh. 13×13 cm.

Be­skriv­el­se

44 hollandske fliser af fajance dekoreret i mangan med blomsteropstilling og netværkskanter. 18. årh. 13×13 cm.

afslag af hjørner, enkelte hjørner mangler

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

1.550 kr.

1.550 kr.
1.500 kr.