2009/​173

44 hollandske fliser af fajance dekoreret i mangan med blomsteropstilling og netværkskanter. 18. årh. 13×13 cm.

afslag af hjørner, enkelte hjørner mangler

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK