2009/173
44 hollandske fliser af fajance dekoreret i mangan med blomsteropstilling og netværkskanter. 18. årh. 13×13 cm.
afslag af hjørner, enkelte hjørner mangler
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag