2413/519
Erik Magnussen (f. Frederiksberg)
Thekande af poleret tin med hank beviklet med bast. Stemplet EM. Udført og stemplet hos Royal Selangor Pewter. H. 17. L. 20.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Tud med enkelte hank. Lågets yderkant med bule/stødmærke. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud