2138/434
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze med figur i form af læsende ung kvinde, skive af hvid emalje. Sign. Legond á Marseille. 19. årh.s begyndelse. H. 36. B. 25. D. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud