1834/​63

Ubekendt maler, 19. årh.s sidste halvdel

En gammel kone iført hvid kyse og et rødblomstret sjal. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 25,5×20.

Enkelte minimale retoucheringer. Mindre stødmærker og minimale afskalninger.

Ældre malerier og møbler, 20. august 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK