2043/278
Et par næsten identiske empireform lamper af patineret og delvis forgyldt bronze, kannelerede stammer på runde baser, firsidede fodstykker. Ca. 1900. H. inkl. montering 63–65 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag