2043/​278

Et par næsten identiske empireform lamper af patineret og delvis forgyldt bronze, kannelerede stammer på runde baser, firsidede fodstykker. Ca. 1900. H. inkl. montering 63–65 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.500 DKK