I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856)
Opstilling med hvide, lyserøde og røde roser i en kurv. Sign. I. L. Jensen. Olie på træ. 14×19,5.
Minimale retoucheringer og krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Farvebortfald langs kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
15 bud