1921/​32

Barne gyngestol af sortmalet træ, kopstykke dekoreret med sceneri fra Dansk Vestindien. 19. årh.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Senere betræk hvorunder rørflet.

Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag