12114/12
George Chambers II, stil
Fiskere bjerger net ud for en stormomsust kyst. Betegnet G. Chambers 1883. Olie på lærred. 39×60.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 509, 1988 nr. 64.
Mindre krakeleringer samt retoucheringer. Mindre reparation og minimale afskalning ved øvre kant.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag