12114/​12

George Chambers II, stil

Fiskere bjerger net ud for en stormomsust kyst. Betegnet G. Chambers 1883. Olie på lærred. 39×60.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 509, 1988 nr. 64.

Mindre krakeleringer samt retoucheringer. Mindre reparation og minimale afskalning ved øvre kant.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK