1805/535
Axel Munch (f. Gudhjem 1918, d. 1974)
Mænd bøjet over mælkejunger, kvinde ser til. Sign. Axel Munch Gudhjem Olie på lærred. 52×86.
Original stand. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 30. januar 2018
Vurdering
Hammerslag